Aksjonsuka og Chrisc løpet

Elevene på Fredtun samlet inn over 200 000!

I løpet av aksjonsuka bidro alle skolens elever på ulike måter til å samle inn penger til utdannings- og helseprosjekter i Kenya og Ecuador. Oppgavene varierte, elevene var involvert i alt fra kakesalg, gatemusikkanter, bøsseinnsamling, raking og vasking av bil og hus, for å nevne noe.
Aksjonsuka ble avsluttet med bistandstivoli som gikk av stabelen på formiddagen lørdag 24. april. Det myldret av liv, både store og små hadde tatt turen til skolens gymsal for å delta på dette arrangementet.  Tilbudet av aktiviteter var stort; spa, hest og kjerre, sykkelløype, fengsel, loddsalg, kafé, ansiktsmaling, salg av elevlagde produkter og pirat-bod med mer.  Live musikk kunne nytes i kaféen, og dagen ble rundet av med en amerikansk auksjon. 
Aksjonsuka har gått over all forventning, og totalt samlet vi inn den svimlende sum av over 120 000 kroner. I tillegg arrangerte Puls -klassen i høst et Chrisc-løp til inntekt for Chrisc sitt gatebarnprosjekt i Nairobi. Her løp elevene inn ca 80 000 kr på 30 min!!
Tilsammen har årets elever samlet inn over 200 000 norske kroner, det er imponerende og ny Fredtun rekord. Disse pengene kan utgjøre en stor forskjell for barn i Kenya og Ecuador. Tusen takk til alle som har bidratt!


image